Начинаещ Трейдър - въпроси

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Начинаещ Трейдър - въпроси

Мнениеот kompira » 22 Юни 2014, 15:25

K_W написа:Компир, според мен стрелката между Dealing Desk и Interbank при БГ брокери не съществува :grin:

И аз тъй си мисля. И преди съм писал мнението си по този въпрос. Повечето маркетмейкъри (в световен мащаб) залагат, че ще изгубиш в дългосрочен план и нищо не изнасят навън. Ако пък случайно се окажеш печеливш и в допълнение с някои други фактори - попадаш в един специален параграф... Но това са само мои размисли и страсти, нямам много богат опит с различни брокита, а и в последно време го давам по-лежерно с търговията. Нема гадове-нема ядове, нема ли ядове-нема и болести. :grin:
Аватар
kompira

Бонус: 206 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот alexandar » 22 Юни 2014, 16:54

ivobos написа:
K_W написа:
ivobos написа:
А.Георгиев написа:Напротив според мен повечето са DD, доколкото разбрах там поръчките остават при брокера и той печели от твоите загуби. Демек има изгода от това да губиш, докато при NDD поръчките се препращат директно и брокера печели от комисионна от твоите сделки. Тоест има изгода да бъдеш повече време на пазара :wink:

Хубаво, но това никога не съм го разбирал - Ако ти си добър и печеливш трейдър, как "лошия брокер" ще те накара да губиш? Ще ти изпълнява поръчките наобратно ли? Ами дори "най-състрадателния брокер" няма как да задържи дълго на пазара някой абсолютен куцузлия, който нулира всичко за часове. Според мен всичко си зависи от теб и само твоите знания и умения са важни за успеха ти на форекс пазара. :smile: :grin:

Просто ще те цака, слипидж, рекотиране, разщиряване на спреда, шипове по никое време до стопа, бавни преводи, отказване на преводи. Колкото и добър да си няма как да издържиш.

:lol: :lol: :lol: Ха ха ха! Де тоя късмет? Имам предвид, че доста съм чувал за "такива номерца", но на мен никога не са ми ги прилагали! Това е вероятно, защото не съм достъчно добър и печеливш трейдър! Дай, Боже да стана наистина феноменален форексаджия! :grin: Тогава сигурно ще намеря правилното решение как да се предпазвам от некоректните брокери. Не е ли така? :shock: :-?

Достатъчни са ни на трейдърите "номерцата' на пазара, та да се мъчим да се предпазваме от тях остава и да се дебнем с брокера за номерца. :evil: Като се разбере, че не е точен и не си върши работата, която сме му възложили, сключваме договор с друг брокер с добра репутация, какъвто е trader.bg дано да продължава със същите добри практики. Такива като Варчев и Делтасток по мненията на колегите, които действат подмолно заслужават да останат без клиенти и да спуснат "кепенците". :twisted: :grin:
Аватар
alexandar

Бонус: 12.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот А.Георгиев » 22 Юни 2014, 17:28

още един въпрос да задам, може да ви се стори малко наивен ама ... :grin:
значи ако съм пуснал чакаща поръчка със стоп ордер,пазара отвори с гап прескачайки го и тръгне в кофти посока. Ще се задейства ли стоп ордера или ще духам супата :grin:
А.Георгиев

Мнениеот ptj » 22 Юни 2014, 17:54

А.Георгиев написа:още един въпрос да задам, може да ви се стори малко наивен ама ... :grin:
значи ако съм пуснал чакаща поръчка със стоп ордер,пазара отвори с гап прескачайки го и тръгне в кофти посока. Ще се задейства ли стоп ордера или ще духам супата :grin:

Ще ти изпълнят ордера на първата цена равна или по-голяма от тази на стоп поръчката ти. Реално в твоя случай на цената на отваряне.

П.П. Доколкото си спомням Делтасток имаха опция за отменяне на поръчки и в почивните дни (ако това може да ти е от полза).
Последна промяна ptj на 22 Юни 2014, 18:03, променена общо 1 път
ptj

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот B-52 » 22 Юни 2014, 17:54

А.Георгиев написа:още един въпрос да задам, може да ви се стори малко наивен ама ... :grin:

Ще духаш супата... Cтоп ордера Ще се задейства при цена на отваряне
[b]Всекиму своето!!![/b]
Аватар
B-52

Бонус: 123.5 лв.
Благодарности: 34

Мнениеот А.Георгиев » 22 Юни 2014, 18:38

остава да се надяваме гапа да не е някакъв огромен нали :grin:
А.Георгиев

Мнениеот ivobos » 22 Юни 2014, 19:12

А.Георгиев написа:остава да се надяваме гапа да не е някакъв огромен нали :grin:

Защо не отмениш чакащата поръчка, ако имаш някакви притеснения? :-? Аз съм почти сигурен, че на метатрадер4 можеше да се оперира с такива отложени поръчки и при затворен пазар. :oops: За други платформи нямам наблюдения, а и няма как да проверя, но на теб нищо не ти пречи да пробваш? 8-) :-?
ivobos

Мнениеот online-money » 22 Юни 2014, 19:18

То май гап днес може да има само при евро/долар, при другите не се вижда за момента !
online-money

Бонус: 148.5 лв.

Мнениеот А.Георгиев » 22 Юни 2014, 19:45

при затворен пазар не може да се работи по никакъв начин с поръчките, нито да се махат, нито да се слагат .. не съм кой знае колко притеснен, питам просто :grin:
А.Георгиев

Мнениеот ptj » 22 Юни 2014, 20:01

Да прав си, но по-рано бе възможна отмяната на подадена поръчка в Делтасток.
ptj

Бонус: 5 лв.

Мнениеот ivobos » 22 Юни 2014, 20:30

alexandar написа:Достатъчни са ни на трейдърите "номерцата' на пазара, та да се мъчим да се предпазваме от тях остава и да се дебнем с брокера за номерца. :evil: Като се разбере, че не е точен и не си върши работата, която сме му възложили, сключваме договор с друг брокер с добра репутация, какъвто е trader.bg дано да продължава със същите добри практики. Такива като Варчев и Делтасток по мненията на колегите, които действат подмолно заслужават да останат без клиенти и да спуснат "кепенците". :twisted: :grin:

Съгласен съм с теб, че ние основно се "борим с номерцата на пазара" и трябва да насочим усилията си да научим подходящи трикове за измъкване от всякаква ситуация! Аз лично се опитвам винаги да си нося отговорността за грешките и да не се оправдавам с условията, особеностите на платформата или брокера. А иначе точно при двата брокера, които си ги споменал никога не съм имал реална сметка и затова не мога да взема отношение. :-? :wink: :grin:
ivobos

Мнениеот dabaw » 22 Юни 2014, 23:14

ivobos написа:
alexandar написа:Достатъчни са ни на трейдърите "номерцата' на пазара, та да се мъчим да се предпазваме от тях остава и да се дебнем с брокера за номерца. :evil: Като се разбере, че не е точен и не си върши работата, която сме му възложили, сключваме договор с друг брокер с добра репутация, какъвто е trader.bg дано да продължава със същите добри практики. Такива като Варчев и Делтасток по мненията на колегите, които действат подмолно заслужават да останат без клиенти и да спуснат "кепенците". :twisted: :grin:

Съгласен съм с теб, че ние основно се "борим с номерцата на пазара" и трябва да насочим усилията си да научим подходящи трикове за измъкване от всякаква ситуация! Аз лично се опитвам винаги да си нося отговорността за грешките и да не се оправдавам с условията, особеностите на платформата или брокера. А иначе точно при двата брокера, които си ги споменал никога не съм имал реална сметка и затова не мога да взема отношение. :-? :wink: :grin:

И аз не съм имал сметки при тези брокери , а относно трейдър.бг , мога да ви кажа че са много коректни , изплащане на големи суми , изпълнението на поръчките става за по-малко от секунда , дори при новини , по платформата се работи , не е изоставена , за мен лично са най-коректния брокер , и не мисля скоро да го сменям . И аз се замислям , дали позициите се изнасят на пазара , но съмнението ми отпада , защото може би аз съм от 5% печеливши трейдъри , до някъде и за сега :grin: , като сумите от печалбите , се изплащат много коректно , депозирането също е много коректно , просто за мен трейдър.бг , ми направиха много добро впечатление и наистина , ако някой си търси брокер бих му препоръчал трейдър.бг . А относно за носенето на грешки , колега , ако брокера те цака , и ти приемаш неговата вина , не е много умно , примерно пускаш поръчка за злато на 1300,00 , той е изпълнява на 1300,60 , това твое вина ли е , или пък си сложил стоп на 1300,00 , а брокера ти е изпълнява на 1299,00 , ако си с малко по-голям обем , загубата ще е доста . А това да се борим с брокера просто няма смисъл , директно трябва да му се бива шута , все пак всички сме на пазара , за да препечелим нещичко , а не да се борим с брокера или платформата му , като се опитва да ни нацака възможно най-добре в всяка ситуация , аз лично не бих стоял при такъв брокер и минута . Вие си решавате , това е моето мнение . :grin:
Аватар
dabaw

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 12:05

Здравейте колеги, интересува ме един простичък въпрос, а именно съществува ли брокер и платформа/въпреки, че не знам до каква степен има връзка между тях/ при, който да няма рекотиране или поне да не е максимално грубо това рекотиране, защото вчера се сблъсках на няколко пъти с това явление и е доста гадно, стана в класическия момент когато го правят брокерите, след новини. Уточнявам го с ясното съзнание, че рискувам да ме налазят разни батки, как след новини еди кво си.............знам, спестете ми го! Просто задавам елементарен въпрос, има ли такова животно, брокер, който наистина не рекотира непосредствено след новини и ако има да ме насочите евентуално към него, ще ви бъда безкрайно благодарен.
Proud student of KVV and pitfx!
Аватар
Борето_С

Бонус: 149 лв.

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 13:11

Борето_С написа:Здравейте колеги, интересува ме един простичък въпрос, а именно съществува ли брокер и платформа/въпреки, че не знам до каква степен има връзка между тях/ при, който да няма рекотиране или поне да не е максимално грубо това рекотиране, защото вчера се сблъсках на няколко пъти с това явление и е доста гадно, стана в класическия момент когато го правят брокерите, след новини. Уточнявам го с ясното съзнание, че рискувам да ме налазят разни батки, как след новини еди кво си.............знам, спестете ми го! Просто задавам елементарен въпрос, има ли такова животно, брокер, който наистина не рекотира непосредствено след новини и ако има да ме насочите евентуално към него, ще ви бъда безкрайно благодарен.

Без да ме приемаш за батка, щом казваш че знаеш, защо изобщо питаш? Пазара функционира така, ти купуваш изпълнявайки поръчката на някой да продаде и обратното, при новини волатилността и ликвидността е голяма, защото много пазарни участници го правят едновременно, включват се и роботи, които тъгуват по данни от новини, няма как брокера да ти замрази цената и да е виновен, че някой те е изпреварил и е изпълнил поръчката на друг участник преди теб.
Рекотирането, е коректно спрямо теб, слипиджа не е :wink:
Решението за теб е да пробваш няколко от брокерите с добра репутация в БГ и да прецениш кой ти допада най-много, те са Трейдът.бг, Активтрейдс, Бенчмарк, Саксобанк. :smile:
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 13:39

Извинявай не съм се изразил коректно или не си ме разбрал напълно, нямам нищо против батките да пишат, даже ще съм щастлив от този факт, имах предвид един друг тип батки, които ти обясняват, колко си прост, тъп и как може да не знаеш, че ............нам си кво там и ставаш пишман, че изобщо си питал. :-? Типичното общуване в български форум, знаеш как е. Тук наблюдавам по темите, че понякога го има този момент. Това имах предвид, че знам. :smile: Останалото ми е все още мътилка, в процес на учене и изясняване, както е видно предполагам и от въпроса, и от темата в, която съм го пуснал. Много съм ти благодарен за отговора м/у другото! И ако не ставам досаден разтълкувай ми явлението, непосредствено след новина, цъкаш на ръчно в посоката, която е печеливша и не се случва нищо, до момента в който захапе, но позицията ти е крайно "дървена". Рекотиране или слипидж, защото малко ми се мешат понятията?
Аватар
Борето_С

Мнениеот milen » 24 Окт 2014, 13:47

Борето_С написа:Здравейте колеги, интересува ме един простичък въпрос, а именно съществува ли брокер и платформа/въпреки, че не знам до каква степен има връзка между тях/ при, който да няма рекотиране или поне да не е максимално грубо това рекотиране, защото вчера се сблъсках на няколко пъти с това явление и е доста гадно, стана в класическия момент когато го правят брокерите, след новини. Уточнявам го с ясното съзнание, че рискувам да ме налазят разни батки, как след новини еди кво си.............знам, спестете ми го! Просто задавам елементарен въпрос, има ли такова животно, брокер, който наистина не рекотира непосредствено след новини и ако има да ме насочите евентуално към него, ще ви бъда безкрайно благодарен.

Предполагам, че използваш МТ и най-вероятно търгуваш по време на новини.Ако е така то това е нормално и не зависи много от брокера.Ако държиш на бързото изпълнение на поръчките пробвай с по бързи платформи - tradestation, ninjatrader, currenex viking и тн.Или се ориентирай изцяло към професионални терминали.
Аватар
milen

Бонус: 33 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 13:57

Борето_С написа:Извинявай не съм се изразил коректно или не си ме разбрал напълно, нямам нищо против батките да пишат, даже ще съм щастлив от този факт, имах предвид един друг тип батки, които ти обясняват, колко си прост, тъп и как може да не знаеш, че ............нам си кво там и ставаш пишман, че изобщо си питал. :-? Типичното общуване в български форум, знаеш как е. Тук наблюдавам по темите, че понякога го има този момент. Това имах предвид, че знам. :smile: Останалото ми е все още мътилка, в процес на учене и изясняване, както е видно предполагам и от въпроса, и от темата в, която съм го пуснал. Много съм ти благодарен за отговора м/у другото! И ако не ставам досаден разтълкувай ми явлението, непосредствено след новина, цъкаш на ръчно в посоката, която е печеливша и не се случва нищо, до момента в който захапе, но позицията ти е крайно "дървена". Рекотиране или слипидж, защото малко ми се мешат понятията?

Разбрах те за "батките". :smile:
Не разбирам какво имаш предвид с "но позицията ти е крайно "дървена"
Рекотиране е когато платформата ти казва " цената вече е ...., желаете ли да купите/продадете". Слипиджа е когато направо ти изпълни поръчката на цена различна от тази при която си натиснал бутона. Слипиджа всъщност е маркет поръчка, т.е. гарантирано изпълнение, без гарантирана цена, другия вид поръчка е лимит, там имаш гарантирана цена, но нямаш гарантирано изпълнение. Всички искаме най-доброто от двете и в 99% от времето на форекс пазара можем да го получим, затова и повечето хора не се замислят и директно обвиняват брокера при подобни ситуации. Това разбира се не значи, че няма брокери които да го правят нарочно, в ущърб на клиентите си. :smile:
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 15:15

K_W написа:
:

Изображение

Ето това е вчерашната ситуация, от 11:30 GBP/USD, 10мин фрейм.

Стрелките в бяло са безуспешните ми опити да пусна къса, натискам sell не се случва нищо, пак sell пак нищо, и така три пъти, и вече някъде в края на нещата ме отрази, че все пак натискам sell. И вместо да хвана движението на долу с къса, хванах обратното на къса, измъкнах се все пак на зелено, ама някакви трохи. Да някой ще каже-като не приеме първия път не цъкай повече и ще е прав, ама пък е леко кофти да си го дебнал и накрая само да го гледаш отстрани. :(

@milen Не съм на МТ, в трейдър.бг съм, като напредна и позасиля нещата, обезателно ще погледна това което си дал. Благодаря ти много!
Аватар
Борето_С

Мнениеот K_W » 24 Окт 2014, 16:56

Борето_С написа:
K_W написа:
:

Изображение

Ето това е вчерашната ситуация, от 11:30 GBP/USD, 10мин фрейм.

Стрелките в бяло са безуспешните ми опити да пусна къса, натискам sell не се случва нищо, пак sell пак нищо, и така три пъти, и вече някъде в края на нещата ме отрази, че все пак натискам sell. И вместо да хвана движението на долу с къса, хванах обратното на къса, измъкнах се все пак на зелено, ама някакви трохи. Да някой ще каже-като не приеме първия път не цъкай повече и ще е прав, ама пък е леко кофти да си го дебнал и накрая само да го гледаш отстрани. :(

@milen Не съм на МТ, в трейдър.бг съм, като напредна и позасиля нещата, обезателно ще погледна това което си дал. Благодаря ти много!

Платформата трябва да те е питала дали искаш да ти отвори на друга цена, тъй като докато цъкнеш, поради голямата волатилност цената е била вече друга, ако цъкнеш бързо ОК, ще те отвори веднага. Друг е въпроса че при новини може да е на дъното на свещта, но така или иначе подобен тип търговия не е добра идея. Като потъргуваш още малко ще разбереш защо.
Ако следващите свещи бяха червени и двойката беше спаднала още 50-100 пипса съм сигурен че нямаше да определяш позицията като "дървена" но това вече е друга тема. :grin:
Аватар
K_W

Мнениеот Борето_С » 24 Окт 2014, 18:09

K_W написа:Платформата трябва да те е питала дали искаш да ти отвори на друга цена, тъй като докато цъкнеш, поради голямата волатилност цената е била вече друга, ако цъкнеш бързо ОК, ще те отвори веднага. Друг е въпроса че при новини може да е на дъното на свещта, но така или иначе подобен тип търговия не е добра идея. Като потъргуваш още малко ще разбереш защо.
Ако следващите свещи бяха червени и двойката беше спаднала още 50-100 пипса съм сигурен че нямаше да определяш позицията като "дървена" но това вече е друга тема. :grin:

Точно там е проблема, че нямаше такова нещо, нищо, абсолютно нищо. Случвало ми се е много пъти да рекотира давам както си писал ОК и продължавам, но в случая нищо. Мен това ме смути и не знам на какво се дължи. А иначе това са вариации и упражнения, просто сега съм на този етап, да видя по новини кое, как и защо, днес хапнах дървото пак от тази двойка, при новините за БВП при OCO пикна надолу, пусна къса и после литна нагоре. :shock: Логичния извод за мен е увеличаване на разстоянието м/у зададените позиции, предполагам де. Може и друг да е по-верния извод. Както писах по-горе приемам всякакви съвети, препоръки мнения и изводи. Взимам под внимание коментара ти, да не залагам изцяло на търговия по новини, някакви препоръки за следващ етап на упражненията? Дотук съм отметнал Фобиначи корекция, индикатори няколко, дивергениции/колкото може да се разчита на тях/, фигури къде ги виждам къде не, къде решавам, че ги виждам :oops: терминология, че ми беше трудно да вниквам в дискусиите ви, анализи се опитвам да чета въпреки, че срещам често мнението, че анализите на някой друг не са много добър показател, заради различно заложени цели, знам ли. Ако пък сметнеш, че ставам нагъл с толкова въпроси, няма проблем и без това беше предостатъчно информативен и отзивчив. :smile:
Аватар
Борето_С

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ