Начинаещ. Кой брокер?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Начинаещ. Кой брокер?

Мнениеот Lucifer » 02 Яну 2014, 05:48

farmdve написа:Бях тръгнал да си правя реална сметка в Trader.bg и гледам има някакъв договор, който трябва да се подпише.

Прочетох каквото можах, но нека някой, който го е прочел и асимилирал да ми каже набързо някой от важните неща/уловки/ и т.н. Примерно ме интересува дали сметката ми може да стане негативна и да съм задължен да върна някаква сума пари? Аз си мисля, че след като системата им види, че примерно загубата е критично близко до парите, които имам ще ликвидира заявката ми и да ме спаси от минусова сметка. Имал съм подобен проблем с PayPal и не ми се иска да се повтаря това.
Въобще нещо, заради което могат да ме съдят? Да ме вкарат в затвора? Не съм запознат много с това и искам да анализирам всички рискове.

Друго, декларирате ли и как, печалбите от форекс в НАП? С Биткойн не съм го декларирал никъде, тъй като още няма закони за него тук, но предполагам с форекса е друго.

Договора задължава ли ме да търгувам или мога да си правя неограничени паузи без активност на акаунта?

Вече сериозно - не си отваряй реал поне не тази седмица. Относно минусова сметка .При трейдър имаш марджин ( както и при другите брокери) и ето как изглежда - http://prntscr.com/2frdi1 ако минеш 20% автоматично се затварят поръчките ти и ти изписва '' Поръчките бяха затворени поради недостиг на средства'' . Относно данъците - добре е да видиш темата,която Весата ти е дал ,но ако питаш за трейдър погледни темата Trader.bg там оторизиран служител на трейдър отговаря на въпроси и е казано при какви условия и какъв данък дължиш и ,че на края на годината дават списък с печалбите на НАП и излиза ,че трябва да платиш данъци . Относно възможно ли е да си длъжник - в трейдър не ,но има един бонус в темата 100 евро бонус и там в договора при брокера имало клауза ,че е възможно да загубиш повече отколкото имаш ( и на идея си нямам как ще те накарат да платиш) и не ти го препоръчвам . Мисля ,че беше el tradimo ,но като си видиш темата ще разбереш ( както и за други бонуси ,които е добре да ползваш преди реална) . Относно паузите - да можеш да спреш да търгуваш за известно време .Сметката при трейдър не се маха и ако я занулиш и искаш нова сметка не е нужно да подписваш нов договор ,а просто да заредиш старата сметка . Дано съм бил полезен .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 113.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот Бобито » 02 Яну 2014, 17:42

farmdve написа:Здравейте,

Аз съм начинаещ с всичко що е FOREX. Търся някой български брокер с възможно най-нисък депозит.

Засега съм отворил демо акаунт в Trader.bg, но интерфейса им според мен не е достатъчен и е много ограничен(освен ако не е възможно да се настрои MT4/МТ5).
Та както казах, начинаещ съм, но се занимавам с Bitcoin от края на Април 2011-та, изкарал съм суми пари, но не кой знае какво. Изтървах възможност за 55 хиляди долара, защото продадох 1500 лайткойна още миналата година април, но такъв е живота. На няколко пъти съм се опитвал да търгувам в Bitcoin борсите, но става въпрос за големи и почти непредсказуеми промени в цената и често ми се случва да купувам на висока цена, а да продам на по-ниска(знам, че не е правилно, но откъде да знам дали спадът в цената не е постоянен). Разбира се това се дължи на факта, че почти нищо не знам, на няколко пъти се опитвам да чета за свещите, но така и не ги запомням кое за какво служи.

Карай си в трейдъра колега. Посвикни...платформата е User Friendly и не мисля че има какво да те притеснява, има си всичко за техническия анализ, има секции за новини и т.н. Виж как ще се представиш там и тогава се прехвърляй по други платформи.
Аватар
Бобито

Бонус: 13 лв.
Благодарности: 4

Мнениеот TheMole » 02 Яну 2014, 18:00

Прав е Боби
Трейдъра имат най-лесната платформа и са добър трамплин за нещо по-сложно. Освен това е на български език ;)
“People who believe in politics are like people who believe in God: they are sucking wind through bent straws.”
Аватар
TheMole

Бонус: 6 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Stefanov » 02 Яну 2014, 18:06

Винаги може да си гледаш графиките някъде другаде ,а просто да ползваш терминала,това че един брокер има кофти платформа,не означава че е кофти брокер ;)
Stefanov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот tolbar » 02 Яну 2014, 18:30

Някой от вас знае ли нещо за Keytrade bank, дали са точни.
tolbar

Бонус: 10.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот pitfx » 08 Яну 2014, 14:53

Аз съм доволен от Aktivtrades. Търгувам вече повече от година и проблеми не съм имал. Условията им са много добри..Затова мога да ти го препоръчам. Имат МТ4 и МТ5, ако искаш погледни им сайта.
Успех :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Бонус: 602 лв.
Благодарности: 42

Мнениеот farmdve » 04 Апр 2014, 16:42

Ta, минаха се няколко месеца. Дори се бях отказал, но едва преди няколко дена подписах договор при трейдъра, сега остава да захраня сметката.

Тук стигаме до минималната сума, 150 долара. Имам налични 150 долара, въпроса е дали има смисъл да се започва нещо с тях?

Демо сметката не съм я пипал, защото там те заблуждава много "яко", че си на печалба, но като не рискуваш нищо, няма как да знаеш как ще реагираш, да не говорим, че е симулирано.
farmdve

Бонус: 0.5 лв.

Мнениеот K_W » 04 Апр 2014, 17:06

farmdve написа:Ta, минаха се няколко месеца. Дори се бях отказал, но едва преди няколко дена подписах договор при трейдъра, сега остава да захраня сметката.

Тук стигаме до минималната сума, 150 долара. Имам налични 150 долара, въпроса е дали има смисъл да се започва нещо с тях?

Демо сметката не съм я пипал, защото там те заблуждава много "яко", че си на печалба, но като не рискуваш нищо, няма как да знаеш как ще реагираш, да не говорим, че е симулирано.

Не си съвсем прав за демото, ако нямаш опит без демо трудно ще ти се получи. Иначе, най добре си е с реални пари, и най-добре с минималната сума и търгуване на минималните количества които предлагат инструментите. Почти всички зануляват първата си сметка, така че е по-добре да е малка.
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот mich89 » 04 Апр 2014, 17:15

farmdve написа:Ta, минаха се няколко месеца. Дори се бях отказал, но едва преди няколко дена подписах договор при трейдъра, сега остава да захраня сметката.

И аз като теб съм начинаещ, играх на демото и там придобих доста голяма самоувереност. След като си открих реална сметка, разбрах че нещата не са точно както в демото. В момента два дни печеля, два дни губя. Общо взето не е толкова лесно. Моето мнение е че трябва да играеш поне с 1/10 от сумата, за да можеш да компенсираш загубите си. Също така колкото е по малка е сумата ти толкова по-бързо ще те занулят. Но все пак съм новобранец така, че просто си имай едно на ум за това което ти казвам.
Единственото добро нещо поне за мен е че на демо сметката можеш да си правиш различни опити и да си изграждаш нови стратегии.
mich89

Бонус: 7 лв.

Мнениеот K_W » 04 Апр 2014, 17:24

mich89 написа:И аз като теб съм начинаещ, играх на демото и там придобих доста голяма самоувереност. След като си открих реална сметка, разбрах че нещата не са точно както в демото. В момента два дни печеля, два дни губя. Общо взето не е толкова лесно. Моето мнение е че трябва да играеш поне с 1/10 от сумата, за да можеш да компенсираш загубите си. Също така колкото е по малка е сумата ти толкова по-бързо ще те занулят. Но все пак съм новобранец така, че просто си имай едно на ум за това което ти казвам.
Единственото добро нещо поне за мен е че на демо сметката можеш да си правиш различни опити и да си изграждаш нови стратегии.

Повярвай с колкото по-малка сума търгуваш, толкова по-голям шанс имаш да оцелеееш.
Аватар
K_W

Мнениеот pitfx » 04 Апр 2014, 17:31

И да не забравяме правилен ММ. Той играе също важна роля при оцеляването, но доста често пренебрегван :wink:
Stop loss is your friend
pitfx

Мнениеот mich89 » 04 Апр 2014, 17:32

K_W написа:
mich89 написа:И аз като теб съм начинаещ, играх на демото и там придобих доста голяма самоувереност. След като си открих реална сметка, разбрах че нещата не са точно както в демото. В момента два дни печеля, два дни губя. Общо взето не е толкова лесно. Моето мнение е че трябва да играеш поне с 1/10 от сумата, за да можеш да компенсираш загубите си. Също така колкото е по малка е сумата ти толкова по-бързо ще те занулят. Но все пак съм новобранец така, че просто си имай едно на ум за това което ти казвам.

Повярвай с колкото по-малка сума търгуваш, толкова по-голям шанс имаш да оцелеееш.

Нямам почти никакъв опит, така че бих се съгласил с теб.
mich89

Бонус: 7 лв.

Мнениеот farmdve » 04 Апр 2014, 17:33

pitfx написа:И да не забравяме правилен ММ. Той играе също важна роля при оцеляването, но доста често пренебрегван :wink:

ММ ще рече?
farmdve

Мнениеот pitfx » 04 Апр 2014, 17:42

farmdve написа:
pitfx написа:И да не забравяме правилен ММ. Той играе също важна роля при оцеляването, но доста често пренебрегван :wink:

ММ ще рече?

Money Management.Правилно управление на капитала :wink:
Ето малко инфо:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17&t=158
Последна промяна pitfx на 04 Апр 2014, 17:44, променена общо 1 път
Stop loss is your friend
pitfx

Мнениеот B-52 » 04 Апр 2014, 17:43

farmdve написа:

ММ ще рече?

1. Cтратегия за вход – Японските свещи, индикатори или ценови модели или комбинация от тях.
2. Управление на риска – това е един от най-важните елемента търговският план.
3. Правилно избрани обеми на позиция.
4. Трябва да сте наясно кога да излезите от пазара
Извинете ме за "маймуницата"!!!
Аватар
B-52

Бонус: 121.5 лв.
Благодарности: 34

Мнениеот farmdve » 21 Апр 2014, 03:51

Май малко бях избързал с изказването за демото, реших да го пробвам отново преди няколко седмици и бам, от 15 трейда, 13 бяха загубени(а другите два признавам бяха нищо повече от чист късмет). Аз си мислих, че симулирането е постоянно, но май не е така, а се използват котировките от истинския, докато през почивните дни е симулирано.

Рестартирах си скоро пак демо сметката, направих два трейда, но този път с технически анализ(или колкото можах + късмет), засега на плюс, $3.50.

Интересното в трейдъра е, че веднъж под $135 долара, възможностите ти за търгуване на валути са малко, то не ти дава, иска минимум 10 000 количество, а ти можеш да купиш примерно 9600, е няма как да се получи.
farmdve

Мнениеот karoto777 » 21 Апр 2014, 07:07

farmdve написа:Интересното в трейдъра е, че веднъж под $135 долара, възможностите ти за търгуване на валути са малко, то не ти дава, иска минимум 10 000 количество, а ти можеш да купиш примерно 9600, е няма как да се получи.

Ами не ползваи про котировките в трейдър и ще стане работата :wink:
Аз знам какво е станало, но само предполагам какво ще се случи.
Аватар
karoto777

Бонус: 37 лв.

Мнениеот K_W » 21 Апр 2014, 07:45

farmdve написа:Май малко бях избързал с изказването за демото, реших да го пробвам отново преди няколко седмици и бам, от 15 трейда, 13 бяха загубени(а другите два признавам бяха нищо повече от чист късмет). Аз си мислих, че симулирането е постоянно, но май не е така, а се използват котировките от истинския, докато през почивните дни е симулирано.

Рестартирах си скоро пак демо сметката, направих два трейда, но този път с технически анализ(или колкото можах + късмет), засега на плюс, $3.50.

Интересното в трейдъра е, че веднъж под $135 долара, възможностите ти за търгуване на валути са малко, то не ти дава, иска минимум 10 000 количество, а ти можеш да купиш примерно 9600, е няма как да се получи.

Симулираните котировки са само събота и неделя, пре останалите дни котировките са си 1:1 с реалния пазар, Минималното количество е 1000 единици при всички валутни двойки без PRO.
Аватар
K_W

Мнениеот avenger » 21 Апр 2014, 08:04

K_W написа:
farmdve написа:Май малко бях избързал с изказването за демото, реших да го пробвам отново преди няколко седмици и бам, от 15 трейда, 13 бяха загубени(а другите два признавам бяха нищо повече от чист късмет). Аз си мислих, че симулирането е постоянно, но май не е така, а се използват котировките от истинския, докато през почивните дни е симулирано.

Симулираните котировки са само събота и неделя, пре останалите дни котировките са си 1:1 с реалния пазар, Минималното количество е 1000 единици при всички валутни двойки без PRO.

Пълно самоубийство си е ако със сметка заредена с минималната сума в реална сметка, да търгуваш с 10 000 единици, риска е невероятно голям. НО в случай на късмет може и печалбата да е голяма на фона, на първоначално вложените средства в сметката, но е крайно непрепоръчимо.
avenger

Мнениеот dope0000 » 21 Апр 2014, 10:34

Здравейте,
Забелязвам, че plus500 имат промоция и може да се открие реална сметка с 30 лв бонус в нея (без да е необходимо да се внася нещо).
Който желае да се възползва и да сподели дали всичко им е ОК:

http://www.plus500.com/Promotions/Bonus.aspx
Success is the continuous journey towards the achievement of pre-determined, worthwhile goals.
dope0000

Бонус: 31.5 лв.
Благодарности: 1

ПредишнаСледваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ