Начинаещ. Кой брокер?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Начинаещ. Кой брокер?

Мнениеот farmdve » 29 Дек 2013, 20:19

Здравейте,

Аз съм начинаещ с всичко що е FOREX. Търся някой български брокер с възможно най-нисък депозит.

Засега съм отворил демо акаунт в Trader.bg, но интерфейса им според мен не е достатъчен и е много ограничен(освен ако не е възможно да се настрои MT4/МТ5).
Та както казах, начинаещ съм, но се занимавам с Bitcoin от края на Април 2011-та, изкарал съм суми пари, но не кой знае какво. Изтървах възможност за 55 хиляди долара, защото продадох 1500 лайткойна още миналата година април, но такъв е живота. На няколко пъти съм се опитвал да търгувам в Bitcoin борсите, но става въпрос за големи и почти непредсказуеми промени в цената и често ми се случва да купувам на висока цена, а да продам на по-ниска(знам, че не е правилно, но откъде да знам дали спадът в цената не е постоянен). Разбира се това се дължи на факта, че почти нищо не знам, на няколко пъти се опитвам да чета за свещите, но така и не ги запомням кое за какво служи.
farmdve

Бонус: 0.5 лв.

Re: Начинаещ. Кой брокер?

Мнениеот Lucifer » 29 Дек 2013, 20:42

farmdve написа:Здравейте,

Аз съм начинаещ с всичко що е FOREX. Търся някой български брокер с възможно най-нисък депозит.

Засега съм отворил демо акаунт в Trader.bg, но интерфейса им според мен не е достатъчен и е много ограничен(освен ако не е възможно да се настрои MT4/МТ5).
Та както казах, начинаещ съм, но се занимавам с Bitcoin от края на Април 2011-та, изкарал съм суми пари, но не кой знае какво. Изтървах възможност за 55 хиляди долара, защото продадох 1500 лайткойна още миналата година април, но такъв е живота. На няколко пъти съм се опитвал да търгувам в Bitcoin борсите, но става въпрос за големи и почти непредсказуеми промени в цената и често ми се случва да купувам на висока цена, а да продам на по-ниска(знам, че не е правилно, но откъде да знам дали спадът в цената не е постоянен). Разбира се това се дължи на факта, че почти нищо не знам, на няколко пъти се опитвам да чета за свещите, но така и не ги запомням кое за какво служи.

Чувал съм за центови акаунти ,но с най-малък депозит са тези с 0 депозит - бонусите . Сумите са малки така ,че предполагам те устройват . Провери в темата 100 евро бонус и други подобни и ще намериш доста полезна информация . За биткойните виж темата ''търгувия с биткойни и други криптовалути'' ам kompira е обяснил почти всичко ,а ако има нещо неясно съм забелязал ,че няма проблем да отговори на няколко въпроса :–) относно демото на трейдър - виж Настройки - Акаунт - рестартиране на сметка . Демото е 10 000 по презумция и след като искаш да търгуваш малки обеми е добре да промениш сумата на по малка и да видиш как е .Относно брокера - зависи какво искаш да търгуваш ,до колкото знам бенчмарк са идеални за търгувия с акции ,но платформата на която са акциите е тежичка ,така че е добре да попиташ в темата за Търговия с акции ако има нещо неясно . Ако е валути и подобни - за там не знам кой брокер е най-добър ,но аз харесвам трейдър.бг . Препоръчвам ти бг брокер ,защото имат меню на български и аз се чувствам най-комфортно на български . Не ти препоръчвам плюс500 според мен са ужасни .Препоръчвам ти преди търговия сега да преглеждаш и новините ,защото има големи манипулации особено след като се повтори парада с дълга на САЩ и за новини ти препоръчвам forexnews ,investor,profit ,но колкото повече източници по-добре . И преди да започнеш търговия пробвай седмица две на демо .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.
Аватар
Lucifer

Бонус: 113.5 лв.
Благодарности: 5

Мнениеот kompira » 29 Дек 2013, 20:58

Привет farmdve,
и добре дошъл във форума!

Познат си ми от HWBG форума, а и като каза, че си стар миньор - съвсем. :smile:
Значи ставаме двама тука бивши/настоящи миньори, интересуващи се от форекс пазарите. :drinks:

Относно форекс брокерите, прегледай форума в съответните раздели, мисля че почти всички са коментирани. Освен Трейдър.бг, като МТ4 може да се запътиш към Бенчмарк, Делтасток, СТС/Булброкърс, Варчев... аз май вече почнах да ги забравям вече. Аз имам в Булброкърс и 2 чужди - Exness и TradeFort. По принцип съм почитател на метатрейдърите...

Този форум има доста информация за начинаещи, при което ще ти бъде полезен. Поне за основните неща и терминологии, вече дали ще си успешен трейдър след време е друг въпрос. Кендълите - цяла наука били, прайс акшън му викали... пробвал съм се в това начинание, но не постигнах успех. Някои ползват фундамента, други техниката, аз съм от отбора на машините... Все пак успех, колега и весели празници.
Аватар
kompira

Бонус: 193 лв.
Благодарности: 56

Мнениеот tanewa » 30 Дек 2013, 11:48

Добре дошъл в отбора :smile:
Каквото и да си говорим най-добре регистрирай няколко демота и след това ще се убедиш сам къде е най-добре.Иначе мнения по въпроса бол и повечето са с предубеждения :-?
Успех в търговията!
Сбогом и благодаря за рибата
tanewa

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот TheMole » 30 Дек 2013, 12:03

Гледам trader.bg са доста лесни за работа с уеб платформата и доколкото разбирам от мненията на хората във форума са коректни.
Аз съм при Бенчмарк и съм доволен, защото кеф ти форекс търгуваш на форекс кеф ти акции и хайде при тяхната платформа. Един път като се регистрираш и после много лесно става да си откриваш други сметки.
За Делтасток мога да те посъветвам да не правиш при тях и ако се интересуваш защо има достатъчно лоши мнение по форумите за тях и се убедих, че повечето са верни.
За BMFN не съм ползвал услугите им, но познавам хората там, защото съм бил за малко там на стажче и мога да кажа, че са точни и платформата им хич не е лоша(unitrader), но нямат много акции. Не съм сигурен за ниския депозит обаче.

Тоест за това което знам мога да ти препоръчам да се ориентираш към Бенчмарк или Trader.bg
“People who believe in politics are like people who believe in God: they are sucking wind through bent straws.”
Аватар
TheMole

Бонус: 6 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот antdim » 30 Дек 2013, 12:12

Трейдъра нямат платформа на МТ4 или МТ5,но като свикнеш с тяхната не е толкова трудно да се нъргува.
antdim

Бонус: 2.5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот farmdve » 01 Яну 2014, 02:56

antdim написа:Трейдъра нямат платформа на МТ4 или МТ5,но като свикнеш с тяхната не е толкова трудно да се нъргува.

Но търгуването не е само да следваш свещите, без примерно EMA, и други инструменти за анализиране на цената, си е пълна индия.
farmdve

Мнениеот Lucifer » 01 Яну 2014, 05:49

farmdve написа:
antdim написа:Трейдъра нямат платформа на МТ4 или МТ5,но като свикнеш с тяхната не е толкова трудно да се нъргува.

Но търгуването не е само да следваш свещите, без примерно EMA, и други инструменти за анализиране на цената, си е пълна индия.

Така първо натискаш това бутонче http://prntscr.com/2fjcee после излиза http://prntscr.com/2fjctx това им е подробната графика на отделен прозорец с всякакви индикатори тренд линии фибоначи и компания . Дано съм бил полезен и сега ти е по удобно и ако наистина си толкова нов в трейдинга не бързай за реална сметка .
Аватар
Lucifer

Мнениеот TheMole » 01 Яну 2014, 14:26

Винаги можеш да си правиш анализите на демо сметка на МТ4 при някй брокер и дори аз така правех при бенча
“People who believe in politics are like people who believe in God: they are sucking wind through bent straws.”
Аватар
TheMole

Бонус: 6 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Vesata » 01 Яну 2014, 18:33

От моя скромен опит мога да кажа само не отивай при plus 500 много са зле тия. Все си мислех че циганийките ги правят щот е демо сметка, но и на реалната пак бяха същите, а това е кофти. Аз лично отидох при тях защото можеше да се търгувам bitcoin-и и litecoin-и и другото което е, че винаги ми смятаха колко ми е гарантираната сума за отварянето на нова зделка което ми е трудно при другите ( дайте съвет как го правите вие това пресмятане винаги съм горе долу но не както трябва да е Благодаря предварително ! ) и на последно място е че не те занимават чак толкова с бумаги (документи) като другите брокери. Решил съм да се махам от там и засега съм решил да отида при традер.бг всички ги хвалят само за разчитане ще ползвам делта-та на демо. Това е дано съм ти помогнал :)

п.с.
забравих да спомена .... мое мнение е че под 1000лв няма особен смисъл да се захващаш. Всичко надолу е прекалено малко за начало това го разбрах по трудния начин не прави моята грешка ;) , все пак зависи и колко си добър разбира се има хора тръгнали с 300- 400$ и сега са в космоса ! Ако нямаш парите по-добре цъкай на демота докато събереш малко повечко първоначален капитал и тогава скачай ! Успех
Vesata

Мнениеот K_W » 01 Яну 2014, 18:50

Vesata написа:

п.с.
забравих да спомена .... мое мнение е че под 1000лв няма особен смисъл да се захващаш. Всичко надолу е прекалено малко за начало това го разбрах по трудния начин не прави моята грешка ;) , все пак зависи и колко си добър разбира се има хора тръгнали с 300- 400$ и сега са в космоса ! Ако нямаш парите по-добре цъкай на демота докато събереш малко повечко първоначален капитал и тогава скачай ! Успех

Аз бих казал, че е точно обратното, ако не можеш да задържиш 100-200$, няма никакъв смисъл да се пробваш с 1000$, само човек трябва да е на ясно, че няма да забогатее от трейдинг с такива суми.
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Lucifer » 01 Яну 2014, 19:12

Vesata написа:От моя скромен опит мога да кажа само не отивай при plus 500 много са зле тия. Все си мислех че циганийките ги правят щот е демо сметка, но и на реалната пак бяха същите, а това е кофти. Аз лично отидох при тях защото можеше да се търгувам bitcoin-и и litecoin-и и другото което е, че винаги ми смятаха колко ми е гарантираната сума за отварянето на нова зделка което ми е трудно при другите ( дайте съвет как го правите вие това пресмятане винаги съм горе долу но не както трябва да е Благодаря предварително ! ) и на последно място е че не те занимават чак толкова с бумаги (документи) като другите брокери. Решил съм да се махам от там и засега съм решил да отида при традер.бг всички ги хвалят само за разчитане ще ползвам делта-та на демо. Това е дано съм ти помогнал :)

п.с.

Има една тема ''занулихте ли първата си сметка'' провери коментарите там и ще видиш ,че това с голям капитал на първа сметка е като да не можеш да плуваш ,но да дадеш 10 000 за плувен костюм и екстри .
Аватар
Lucifer

Мнениеот Stefanov » 01 Яну 2014, 19:28

Ами то си е бизнес ;) не може да се впуснеш в нов бизнес без да си се поготвил много добре и да очакваш,че веднага ще излезе нещо :)
Stefanov

Бонус: 27.5 лв.
Благодарности: 11

Мнениеот Vesata » 01 Яну 2014, 21:16

ми за това си има демо сметки щом те е страх цъкаш там лафа ако те е страх от мечки не ходи в гората важи на 100% ;) . Не казвам че се чуствам супер готов и че ще спечеля от това, но аз съм такъв човек обичам риска. Обичам да пробвам нови неща. Съжалявам за сумата която споменах всеки си има различни разбирания за малко и много... но реални пари няма как да изкараш с 200 лв ако не си дяволски добър разбира се. Във всеки бизнес има риск ако не си се пробвал да градиш свой бизнес няма да ме разбереш... Успех на всички !

Lucifer надявам се че не съм те засегнал просто всеки си има мнение :twisted:
Vesata

Мнениеот Lucifer » 01 Яну 2014, 21:29

Vesata написа:ми за това си има демо сметки щом те е страх цъкаш там лафа ако те е страх от мечки не ходи в гората важи на 100% ;) . Не казвам че се чуствам супер готов и че ще спечеля от това, но аз съм такъв човек обичам риска. Обичам да пробвам нови неща. Съжалявам за сумата която споменах всеки си има различни разбирания за малко и много... но реални пари няма как да изкараш с 200 лв ако не си дяволски добър разбира се. Във всеки бизнес има риск ако не си се пробвал да градиш свой бизнес няма да ме разбереш... Успех на всички !

Не съм засегнат ,както каза всеки си има мнение,а моето е на подписа ми и смятам ,че първата трябва да е малка после ако спечелиш вкарваш истинските пари .Предполагам разликата идва в мерните единици . Ти броиш в спечелени левове ,а аз в спечелени проценти т.е. на 200 лв сметка да спечелиш 50 лв е 25% и ако го задържиш за месец два за мен е добре и си готов да вложиш по-голяма сума ,а ти смяташ в левове ,че ако спечелиш 100 лв са повече от 50лв ,но реално те са 10% от 1000 .
Аватар
Lucifer

Мнениеот montin » 02 Яну 2014, 00:28

Lucifer написа:
Vesata написа:ми за това си има демо сметки щом те е страх цъкаш там лафа ако те е страх от мечки не ходи в гората важи на 100% ;) . Не казвам че се чуствам супер готов и че ще спечеля от това, но аз съм такъв човек обичам риска. Обичам да пробвам нови неща. Съжалявам за сумата която споменах всеки си има различни разбирания за малко и много... но реални пари няма как да изкараш с 200 лв ако не си дяволски добър разбира се. Във всеки бизнес има риск ако не си се пробвал да градиш свой бизнес няма да ме разбереш... Успех на всички !

Не съм засегнат ,както каза всеки си има мнение,а моето е на подписа ми и смятам ,че първата трябва да е малка после ако спечелиш вкарваш истинските пари .Предполагам разликата идва в мерните единици . Ти броиш в спечелени левове ,а аз в спечелени проценти т.е. на 200 лв сметка да спечелиш 50 лв е 25% и ако го задържиш за месец два за мен е добре и си готов да вложиш по-голяма сума ,а ти смяташ в левове ,че ако спечелиш 100 лв са повече от 50лв ,но реално те са 10% от 1000 .

Въпроса е относителен, но искам да попитам какъв процент месечна/годишна печалба е нормален за един добър брокер?
montin

Мнениеот K_W » 02 Яну 2014, 00:38

Мисля че бъркаш брокер с трейдър, но ко наистина имаш предвид брокер, печалбата на трейдър.бг, мисля че е около 2 000 000 лв, на година, някъде го бях чел, за други нямам идея.
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот Lucifer » 02 Яну 2014, 02:26

montin написа:
Lucifer написа:

Въпроса е относителен, но искам да попитам какъв процент месечна/годишна печалба е нормален за един добър брокер?

Ако питаш за трейдър и си на първа сметка дори да си на 1% след един месец е добре . Иначе за да си доволен да се справяш към 10% месечно е приемливо ,а ако искаш да се издържаш от форекс ...зависи от сумата която си вложил . Или иначе казано - не тръгвай да тичаш ако вчера си се научил да ходиш . Дано го схванеш.
Аватар
Lucifer

Мнениеот farmdve » 02 Яну 2014, 04:05

Бях тръгнал да си правя реална сметка в Trader.bg и гледам има някакъв договор, който трябва да се подпише.

Прочетох каквото можах, но нека някой, който го е прочел и асимилирал да ми каже набързо някой от важните неща/уловки/ и т.н. Примерно ме интересува дали сметката ми може да стане негативна и да съм задължен да върна някаква сума пари? Аз си мисля, че след като системата им види, че примерно загубата е критично близко до парите, които имам ще ликвидира заявката ми и да ме спаси от минусова сметка. Имал съм подобен проблем с PayPal и не ми се иска да се повтаря това.
Въобще нещо, заради което могат да ме съдят? Да ме вкарат в затвора? Не съм запознат много с това и искам да анализирам всички рискове.

Друго, декларирате ли и как, печалбите от форекс в НАП? С Биткойн не съм го декларирал никъде, тъй като още няма закони за него тук, но предполагам с форекса е друго.

Договора задължава ли ме да търгувам или мога да си правя неограничени паузи без активност на акаунта?
farmdve

Мнениеот Vesata » 02 Яну 2014, 04:12

Започвай да четеш
viewtopic.php?f=17&t=590&p=88862#p88862
ако не ти се чете подпиши договора без да си чел и после ще има пак неяснотии затова четене !
Vesata

Следваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ